google-site-verification: google47e1dc48fc49c2b3.html
Wyspa w kuchni otwartej i zamkniętej.

Wyspa może spełniać różne funkcje, w zależności od potrzeb domowników. Choć przyjęło się, że wyspa raczej jest domen kuchni otwartej, jednak może z powodzeniem być usytuowana w kuchniach zamkniętych kuchnie na wymiar Warszawa. Należy tylko pamiętać o minimalnych wymiarach.

Główna zalet wyspy w kuchni jest to, że pracując przy niej, nie patrzymy na œciapnę, tylko mamy przed sobą przestrzeń – kuchni, salonu lub jadalni. Przez to mamy oczywiście lepszy kontakt z domownikami, a możliwość dostępu do niej ze wszystkich stron pozwala na zorganizowanie wspólnej pracy dla kilku osób – możemy stanąć naprzeciwko siebie i zajść się przygotowaniem posiłku.

Zanim zdecydujemy się na wyspę, zastanówmy się czy sprawdzi się w naszym domu i czy będzie spełniała oczekiwana funkcję. Analizując jej ustawienie i wymiary, pamiętajmy, że podstawowa rolę wyspy kuchennej jest usprawnienie pracy. Przede wszystkim nie powinna utrudniać korzystania z kuchni ani zakłócać komunikacji między nią a innymi pomieszczeniami. Kuchnia otwarta z zabudowa w kształcie litery U, w której chcemy umieścić wyspę, powinna mieć co najmniej 360 cm długości zabudowy na wymiar Warszawa. Aby blat roboczy na wyspie był funkcjonalny, powinien mieć minimum 80 cm. Ważna jest również odległość pomiędzy nią a szafkami - co najmniej 80 cm, ponieważ osoba pracująca przy blacie zajmuje ok. 50 cm, a za nią musi dać się przejąć. Nie bez znaczenia jest także możliwość otwierania szafki oraz głębokość szafek (standardowo maja one 60 cm).

Jeśli zrezygnujemy z jednego przejęcia, otrzymamy równie atrakcyjny jak wyspa półwysep. Przy półwyspie przejecie powinno być szersze, tak aby mogły się tam minąć dwie osoby.

Jeśli mimo wszelkich kalkulacji wyspa się nie mieści, a koniecznie chcemy ja mieć, możemy zrezygnować z układu szafek w U i ułożyć je w L. Zyskamy wtedy dodatkowe centymetry. Można też wysuwać wyspę w stronę salonu lub zaokrąglać jej narożniki zabudowy na wymiar Warszawa

 

    Kontakt:   meblestolica.pl   e-mail: infor@meblestolica.pl   tel. 606286792